خانه ای در میان طبیعت

دنیل افیر معمار مطرح بین المللی، ساختمانی در میان انبوه پوشش گیاهی طبیعی طراحی کرده است .که با شرایط ویژه و معماری منحصر به فردی همراه بوده است.از اولین چالش های مطرح شده در این پروژه ساخت ویلایی جهت استفاده ی خانوادگی بود که درعین حفظ حریم شخصی افراد باعث آسیب رساندن به طبیعت نشده و از همه مهمتر مانع تخم گذاری لاک پشت هایی که این منطقه زیستگاه آنهاست نشود

افیر با مجموعه ای از طرح هایی که اغلب تکنیک های صنایع دستی چندان شناخته شده ای نبود ،شروع به ساخت این پروژه نمود. او سعی کرد با تلفیق معماری مدرن و تکنیک های ساخت بومی ها مناطق استوایی راه حل های عقلانی و ساده ای ایجاد کرده که اصول طراحی و احترام به طبیعت را رعایت کند

بنابراین در فضای بزرگی که در اختیار داشت یک ویلا با نشیمنی بزرگ رو به استخر برای پذیرایی و سه واحد مستقل برای استقرار مهمانان در نظر گرفت و پس از بررسی ها اقلیمی شروع به ساخت کرد. او با تکیه بر معماری بومی از Wood shingle استفاده کرد.این نوع پوشش سقف باعث گردش هوا در ساختمان شده و تهویه مطبوع برای ساکنین ایجاد می کند و مانع از ورود باران به درون ساختمان می شود. علاوه برآن ظاهری متناسب با طبیعت ایجاد می کند.

چوب های احیا شده ی (peroba و ipê) مصالح اصلی ساخت این بنا هستند. معدود قطعات غیر قابل بازیافت مانند قاب پنجره ها دارای گواهینامه های معتبر پایداری هستند که توسط معمار پروژه طراحی شده است.

از مهمترین ویژگی های این بنا وجود پنجره ها و درب های ورودی بزرگ با منظره های کامل به طبیعت است. که در صورت بسته بودن نیز منظره را برای ساکنین حفظ میکند.

منبع: archdaily