طراحی دکوراسیون داخلی با ترندهای سال ۲۰۱۹

با توجه به‌سرعت زیاد تغییرات دنیای طراحی دکوراسیون داخلی یا به‌طور دقیق‌تر معماری داخلی، همگام بودن با آخرین و به‌روزترین ترندهای طراحی داخلی می‌تواند گیج‌کننده باشد. دکوراسیونی که امروز برای محیط خانه مناسب و جذاب به نظر می‌رسد ممکن است فردا نه به‌روز باشد و نه جذاب و مناسب. درحال حاضر هزاران نمونه طراحی دکوراسیون داخلی با رنگ‌ها و شکل‌های متنوع وجود دارد؛ اما اگر می‌خواهید ترندهای دکوراسیون داخلی در سال ۲۰۱۹ را بدانید به خواندن این مطلب د ر وبسایت زیما ادامه دهید.

شرکت دکوردیزاین در ملبورن جایی است که متخصصان حوزه‌ی طراحی داخلی، تغییرات اساسی ترندهای دکوراسیون داخلی، وسایل ابتکاری و خلاقانه‌ی خانه، آیتم‌های دکوراسیون منزل و حتی ظهور نوابغ طراحی دکوراسیون داخلی جدید را پیش‌بینی و قبل از فراگیر شدن ترندها آن‌ها را اعلام می‌کنند.

طراحی دکوراسیون داخلی با ترندهای سال ۲۰۱۹

ویکتوریا ردشاو تحلیل‌گر آینده دکوراسیون در شرکت اسکارلت اوپس در رویداد سالانه‌ی شرکت دکوردیزاین که برندهای معروف طراحی داخلی و معماری از آخرین محصولات دکوراسیون داخلی و مبلمان منزل پرده برمی‌دارند، در مورد ترندهای طراحی داخلی که در سال ۲۰۱۹ باید منتظر آن‌ها باشیم، صحبت کرده است که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

توصیه می‌شود بخوانید:
ترندهای طراحی دکوراسیون داخلی مناسب بهار

ترندهای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه در سال ۲۰۱۹

دکوراسیون داخلی آشپزخانه ۲۰۱۹

آشپزخانه یکی از محیط‌های اصلی و درواقع قلب هر خانه‌ای است. طراحی و دکوراسیون داخلی آشپزخانه به تناسب این موضوع می‌تواند بسیار متنوع باشد اما در چند سال اخیر بسیاری از مردم سبک‌های زندگی سالم‌تری را دنبال می‌کنند و به‌دقت در مورد منبع، فرایند آماده‌سازی و سازگاری غذایی که می‌خورند تحقیق می‌کنند. در سال ۲۰۱۹ درزمینه‌ی طراحی آشپزخانه نیز طراحان و مصرف‌کنندگان نهایی هردو به سمت انتخاب استانداردهایی یکسان در طراحی آشپزخانه برای سلامتی پیش می‌روند. این پیش‌روی باعث ایجاد مفهومی به اسم آشپزخانه سلامت یا (the wellness kitchen) شده است.


توصیه می‌شود بخوانید:
طراحی ویلا از صفر تا صد با گروه معماری زیما

ویژگی های آشپزخانه سلامت:

آشپزخانه‌ی سلامتی در طراحی دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۹به معنی آشپزخانه ای است که دارای موارد زیر باشد:

  • تجهیزات آشپزخانه از متریال‌های بازیافت شده، سازگار و فوق‌العاده بهداشتی باشد.
  • طراحی‌ها و طرح‌بندی که باعث بهبود تعاملات اجتماعی و پرورش روابط خانواده شود.
  • شفافیت زیاد که باعث ‌شود غذای سرد و سایر خواروبار بیشتر قابل‌ مشاهده و دسترسی به آن‌ها آسان‌تر باشد؛ یعنی به‌عنوان یک یادآور کوچک عمل کند تا مواد سالم در وعده‌های غذایی استفاده شوند و به ما در ساخت عادات آگاهانه کمک کنند (چراکه ازنظر طراحان و همچنین مصرف‌کنندگان چیزی که دیده نمی‌شود به ذهن هم نمی‌رسد و درنتیجه استفاده نمی‌شود.)
  • بتوان در آشپزخانه تولید زنده داشت؛ که درواقع سبزیجات در آشپزخانه در واحدهای کوچک کشت ‌شوند و آشپزخانه را تبدیل به یک اکوسیستم فعال کند.
دکوراسیون داخلی آشپزخانه

با توجه به موارد بالا قدم اول برای ساخت یک آشپزخانه‌ی سلامتی در سال ۲۰۱۹ تمرکز بر سادگی‌ است. ازنظر محققان سادگی، تأثیر درمانی دارد و بر سلامتی ما تأثیر می‌گذارد؛ زیرا یک محیط مرتب، سازمان‌یافته، بی‌نظیر و آرام به چشم و ذهن انسان آرامش می‌بخشد. باید بدانید که این سبک از طراحی آشپزخانه به سمت سبک مینیمالیست که تمرکزش بر سادگی است حرکت می‌کند اما به‌اندازه‌ی سبک مینیمالیست سختگیر نیست؛ و بیشتر سعی این سبک طراحی با تمرکز بر آرامش‌بخش بودن است. برای رسیدن به این هدف که طراحی آشپزخانه در عین سادگی، تأمین‌کننده‌ی آرامش ما باشد باید از موارد زیر استفاده کرد:

دکوراسیون داخلی با ترندهای سال ۲۰۱۹
  • استفاده از چوب‌هایی بارنگ‌های گرم تناژ متوسط که گرمای دیداری را فراهم می‌کنند
  • استفاده از رنگ‌های پاستلی و خنثی مثل آبی دودی (stonewashed blue)، زیتونی سیر (sage green)، بژ تیره (rose beige)، برنزه کدر (oatmeal)، نقره‌ای (early morning Mist Greys) و مهم‌تر از همه طیف رنگ هلویی که رنگ‌های کلیدی در طراحی داخلی در سال ۲۰۱۹ خواهند بود.
  • استفاده از رنگ‌های گچی، ملایم و مات نیز چشم‌نوازی بهتری دارند و تأثیر مستقیمی بر آرامش محیط می‌گذارند.


توصیه می‌شود بخوانید:
طراحی داخلی و سبک های محبوب دکوراسیون خانه و ویلا

ترندهای طراحی سرویس حمام و سرویس بهداشتی در سال ۲۰۱۹
دکوراسیون داخلی با ترندهای سال ۲۰۱۹

درگذشته محیط حمام و سرویس بهداشتی صرفاً محیطی کاربردی تلقی می‌شد و از این محیط‌ها صرفاً برای شستشو و استحمام استفاده می‌شد؛ اما امروزه محیط حمام تبدیل به محیطی برای یافتن آرامش شده است، محیطی که در آن روح انسان تازه می‌شود.

دکوراسیون داخلی حمام در سال ۲۰۱۹ از آن جهت اهمیت دارد که پناهگاهی برای فرار از استرس‌های زندگی مدرن و حتی برای فرار از استرس‌هایی ست که ما در خانه‌ی خودمان تجربه می‌کنیم. حریم خصوصی، زمان و سکوت، ارزش‌های لوکس دنیای امروز هستند. جالب است که این سبک نوظهور بسیاری از ویژگی‌های اتاق‌های پذیرایی را به خود گرفته است زیرا طراحی‌ داخلی در سال ۲۰۱۹ با تاکید بر تلفیق محیط‌های خانگی برای بالا بردن کاربرد آن‌هاست.


المان های محیط حمام و سرویس بهداشتی در سال ۲۰۱۹
  • مبلمان کوچک و نرم صندلی مانند
  • سیستم‌های نوری و لامپ‌ها با کنترل از راه دور برای تنظیم شدت و رنگ نور و نورپردازی مناسب
  • وسایل نرم و بالشتی مثل کوسن‌ها

تمام این المان‌ها موجب می‌شود تا حمام و سرویس بهداشتی به اتاقی از خانه تبدیل شود که ما در آن بتوانیم به‌راحتی اوقات آرامش‌بخش و خوبی را بگذرانیم و از استرس‌های محیطی دور شویم.

ترند رنگ در طر احی دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۹
 رنگ طراحی دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹

برخلاف ترندهای رنگ در سال ۲۰۱۸، در سال ۲۰۱۹ شاهد آن هستیم که انتخاب رنگ‌ها رویکردی مبتنی بر سبک زندگی و روحیات کاربر دارند و این موجب می‌شود که در سال ۲۰۱۹تعاریف مشخصی برای ترندهای زیبایی‌شناسی دکوراسیون داخلی و استفاده از رنگ‌ها وجود داشته باشد. بسیاری از برندهای مشهور مثل بنجامین مور، پی پی جی پینتس و شروین ویلیامز پالت رنگ‌های ۲۰۱۹خود را منتشر کرده‌اند. به‌طورکلی رنگ‌ها در دو دسته‌ی کلی رنگ‌های سرزنده و هیجانی و رنگ‌های ملایم و خنثی قرار می‌گیرند. برخی از پالت‌های رنگ تجربی، خیره‌کننده و سرزنده هستند، درحالی‌که دیگر رنگ‌ها بسیار لطیف، ملایم، آرام و خاموش هستند. برندهای رنگ درواقع با انتخاب پالت‌های رنگی نقاط اتصالی بین زندگی روزمره در محیط خانه، نیازهای روحی و روانی و تعاملات دیجیتالی برقرار کرده‌اند.


توصیه می‌شود بخوانید:
طراحی و ساخت ویلا رویایی شما

رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی

یک پالت رنگ مجموعه‌ای کامل از پاستل‌های ملایم و خنثی است. از رنگ سفید پنبه‌ای و طلایی روشن گرفته تا کالباسی تیره، تونالیته رنگ زرد و نارنجی و درنهایت رنگ‌های گل رز در هر دو طیف ملایم و تیره.

رنگ های پیشنهادی دکوراسیون ۲۰۱۹

رنگ برنز مسی و برنز ملایم به سمت نقره‌ای، ماشی و آبی دودی رنگ‌هایی ست که در پس‌زمینه هستند و به‌صورت ملایم و خنثی باهم درمی‌آمیزند. این رنگ‌ها حس رضایتی از خنثی بودن و سکون را به وجود میاورند. یک پیشنهاد خوب برای انتخاب رنگ در سال ۲۰۱۹ پالت رنگ زردآلویی خنثی، نعنایی خشک، سبزهای زنده، کاکائویی، آجری  و آبی Klein ست.

رنگ دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹

در سمت دیگر رنگ‌ها با هیجان بالا با تأثیر از زندگی دیجیتالی و طبیعت هستند که محیطی سرشار از انرژی و روح را فراهم می‌آورند.

قالب کلی ترندهای طراحی دکوراسیون داخلی در سال ۲۰۱۹

کاملاً واضح است که در سال‌های اخیر وارد دوره‌ای شدیم که ترندها به‌سرعت برق و باد تغییر می‌کنند.

برای طراحی دکوراسیون داخلی در سال ۲۰۱۹ پیش‌بینی می‌کنیم که روند به سمت تجربی بودن پیش رود و حامی خلاقیت و مشوق خودکفایی باشد. تغییر، تجربه‌های اتفاقی، افراط‌‌ گرایی، رادیکال بودن، چند فرهنگی، چندرنگی، چندلایه‌ای بودن و فضای چندکاره و تلفیقی جزئی از خصوصیات آن هستند. دیگر استفاده از اتاق‌ها با کاربرد خاص و فعالیت‌ها و نیازهایی که به فضاهای مختلف نیاز داشت از بین می‌رود. درنتیجه طراحی فضا به شما این اجازه را می‌دهد که از آن در هر زمان‌، به هر فعالیتی که میخواهید مشغول شوید. فضای کاری و شخصی باهم ترکیب می‌شوند، رنگ‌ها در این فضا روشن و جسورانه هستند. متریال‌ها با روش بازیافت تولید شده‌اند و نوآورانه هستند. محصولات قابل انطباق با کاربردهای متفاوت و الگوها پویا هستند.

درنهایت با اینکه استفاده از ترندها و ایجاد و توسعه یک استایل طبیعی است، انتخاب و سازمان‌دهی سلیقه‌ی خودتان یک الزام برای ایجاد خانه‌ای منطبق بر نیازهای شماست. به خودتان و چیزی که باعث خوشحالی، آرامش، راحتی و درنهایت بهبود سلامتی شما می‌شود فکر کنید؛ و بعد در مورد طراحی اتاق‌هایی که احساسات و نیازهای شما را در محیط خانه برطرف می‌کند باشید. این مستقیم‌ترین مسیر طراحی‌ای ست که برای شما رضایت خاطر می‌آورد. پس زندگی خود را بنویسید، سبک خود را طراحی کنید.