طراحی ویلای ارزان قیمت effekt برای خانواده های پرجمعیت

این ویلای ارزان قیمت چوبی در یک قطعه خالی حومه شهر کپنهاگ توسط استودیو محلی EFFEKT طراحی شده است. طرح ویلا به گونه ای است که برای یک خانواده رو به رشد انعطاف پذیر باشد..

ویلای ارزان قیمت افکت

معمار مایکل بوگ دراینباره میگوید: این ویلا را ابتدا با در نظر گرفتن هزینه ها به عنوان یک ویلای ارزان قیمت برای زوجی جوان طراحی کردم. اما در ادامه آشنایی با آنها متوجه شدم احتمالا با رشد خانواده به ویلای دیگری نیاز پیدا میکنند. از طرفی آنها برای صرفه جویی در هزینه هایشان چنین طرحی را سفارش داده اند. لذا تصمیم گرفتم ویلا را به گونه ای طراحی کنم که قابلیت افزایش زیربنا و اتاق ها را داشته باشد.

ویلای ارزان قیمت با طراحی منحصر بفرد سه باله:

ساختمان این ویلای کوچک چوبی با مساحت ۱۳۶ متر مربع دارای سه بخش همانند سه بال است. بال اول شامل یک آشپزخانه باز، مرکز زندگی ( اتاق نشیمن ) و غذاخوری در مرکز آن است. بال دوم دارای یک اتاق خواب و حمام است. در بال سوم یک فضای زندگی غرق شده در طبیعت است که می تواند به یک اتاق خواب سوم تبدیل شود. این فضا میتواند یک کتابخانه یا یک اتاق تلویزیون باشد اما اگر بخواهید، می توانید آن را نیز جدا کنید.

طراحی ویلای ارزان سه باله ای

طراحی سه بعدی ویلا باعث میشود که خانواده بهترین استفاده را از فضای بیرونی، (که در کنار یک بزرگراه قرار دارد.) ببرند. همچنین با این طراحی از چشم اندازهای اطراف استفاده بیشتری میشود. با وجود اینکه این ویلا نمونه ای از طراحی ویلای ارزان قیمت است، پایه های گاراژ به صورتی آماده شده اند که امکان اضافه کردن اتاق چهارم هم وجود داشته باشد.

پیشنهاد میشود بخوانید: ۱۰ ویلای لوکس و گران قیمت جهان با طراحی خیره کننده!

ویژگی هایی که طراحی ویلای ارزان قیمت EFFEKT را ممکن ساخت:

این نمونه از طراحی ویلای ارزان قیمت را میتوان مدیون استفاده هوشمندانه معمار از مصالح  دانست. استفاده بجا از امکانات کم هزینه  ولی به مراتب مناسبتر از متریال لوکس، هنری بود که باعث موفقیت طرح  ویلای effect شد.

۱- صرفه جویی در هزینه ها با حذف راهرو ها:

طراحی ویلا کم هزینه

یکی از جذاب ترین ویژگی های طراحی این ویلا این است که هیچ راهرویی در فضای داخلی وجود ندارد.  این یک تاکتیک است که اغلب در طرح های خانه و ویلای کم هزینه استفاده می شود. مانند خانه های دیگر کپنهاگ که توسط معمار سیگورود لارسن و یک منزل ضد زلزله که توسط معمار ویتنامی طراحی شده اند.

۲- ویلای ارزان قیمت به دلیل نزدیکی به بزرگراه

هزینه سایت ویلا

نزدیکی به بزرگراه یکی از دلایلی بود که معماران توانستند یک ویلای ارزان قیمت بسازند. قسمتی از باغ ویلا که به سمت بزرگراه است بخاطر وجود سروصدا و شلوغی ممکن است آرامش کافی را نداشته باشد. به همین خاطر قسمت نورگیر و درواقع جلوی ویلا طوری در نظر گرفته شده است که پشت به بزرگراه ساخته شده و از سروصدا و شلوغی در امان باشد.

۳- استفاده از عناصر پیش ساخته:

شیشه متریالی است که در طراحی این ویلای ارزان قیمت زیاد بکار رفته است. از طرفی بخش های آماده مسطح، گران تر از ساخت دیوارهای جامد نیستند. استفاده از نیروی کار هم هزینه بر است، بنابراین داشتن یک عنصر پیش ساخته که فقط نصب شود، می تواند پول شما را صرفه جویی کند.

۴- استفاده از Thermowood:

نمای چوبی ویلا

نمای پشت ویلا ، که به سمت جنوب و محوطه اصلی در فضای باز است، با ThermoWood (چوبی که برای بهبود دوام آن تحت حرارت قرار می گیرد) پوشیده شده است. این انتخاب برای ایجاد حریم خصوصی و پایین آورن هزینه نسبت به استفاده از شیشه های مات بوده است. بنابراین مردم نمی توانند از خیابان به داخل خانه نگاه کنند. همچنین هنگامی که روی تراس هستید، بهتر است به چیزی محکم تر از شیشه تکیه دهید..

۵- محوطه سازی کم هزینه:

یک فضای سبزکوچک در بین دوبال در نظر گرفته شده است که معماران آن را “باغ راز” نامیدند. این باغ کوچک دارای درختکاری و گیاهانی است که از دیواره های ویلای بالا رفته اند. این محوطه برای ایجاد حس تازگی و استفاده از فضای شمالی ویلا طراحی شد.

محوطه ویلای ارزان

برگرفته از: dezeen