طراحی ویلای شیشه ای مدرن

طراحی ویلای شیشه ای مدرن سبکی است که برای استفاده حداکثری از مناظر و ایجاد حس پیوستگی بین فضای داخلی و خارجی بکار میرود. این نوع ویلاسازی که تجربه ای بینظیر از حضور ساکنین در محیط امن خانگی و در عین حال لذت بردن از مناظر طبیعی را فراهم میکند به تازگی در ایران هم مورد استقبال قرار گرفته است. البته یکی از چالش های این نوع طراحی ویلا، ایجاد حریم خصوصی برای ساکنین است که در ادامه این مطلب متوجه آن خواهید شد:

ویلای شیشه ای با پنجره های متحرک

اولین نمونه از طراحی ویلای شیشه ای مدرن کاری از استودیو معماری Bergmeisterwolf در ایتالیاست. یک طرح مدرن برای ویلایی متعلق به قرن هفدهم در ایتالیا که دارای پنجره های کشویی عمودی است. جالب اینجاست که این پنجره ها میتوانند در زمین فرو بروند!

طراحی ویلای شیشه ای ایتالیا

داشتن شیشه هایی که بالا و پایین میروند امکان پوستن فضای داخلی به حیاط خلوت را فراهم کرده است. با پایین رفتن پنجره ها محیط داخلی تا محیط خارجی امتداد پیدا میکند. در واقع این طراحی  تجربه واقعی زندگی در محیط داخلی و همزمان در فضای باز را فراهم می کند. دیوارهای شیشه ای این ویلا ویوی بینظیری را برای ساکنین فراهم کرده اند.

حتما بخوانید:

طراحی و ساخت ویلا رویایی شما

طراحی ویلای شیشه ای روی دریاچه

ویلایی که در بین درختان و پوشش گیاهی اطراف دریاچه پنهان شده است! گیاهان آبی و پله های سنگی محوطه پشتی ویلا تا رسیدن به باغ را تزئین کرده اند. اما نمای شیشه ای ویلا در سمت دریاچه قراردارد که منظره فوق العاده ای را برای ساکنین ویلا فراهم کرده است.

طراحی ویلای شیشه ای روی دریاچه

تراسها در دو سطح مختلف ویلا را به زمین و آب متصل می کنند و از حضور طبیعت در فضای داخلی ویلا استقبال میکنند. استفاده از نمای شیشه ای رو به آب و پنجره های شیشه ای در اتاق نشیمن و دیگر اتاق ها باعث شده ساکنان احساس کنند که در آب زندگی می کنند. بین خانه و قطعه مجاور، تپه ای وجود دارد که با درختان بلند از حریم خصوصی ویلا محافظت میکند.

ویلای شیشه ای مدرن در آلمان

 این ویلای شیشه ای که از جنس شیشه، فولاد و بتن ساخته شده است با یک چشم انداز رو به دره ای رویایی کامل میشود. معماران این ویلای مدرن را در دامنه تپه ای در منطقه روستایی تورینگن آلمان طراحی کرده اند. شیشه، بتن و فولاد بیشترین متریالی است که در این ویلا بکار رفته است. یک استخر مرکزی با ویو به دره، طراحی این ویلای مدرن را منحصر بفرد کرده است.

طراحی ویلای شیشه ای آلمان

حتما بخوانید:

طراحی ویلای مدرن توسط گروه زیما

پنجره های شیشه ای که از کف تا سقف کشیده شده اند ویوی شگفت انگیز دره را فراهم می کنند. حتی اتاق خواب ها را دیوارهای شیشه ای از هم جدا میکنند.

طراحی ویلای شیشه ای و بتنی در بلژیک

این ویلا در منطقه ای روستایی در بلژیک واقع شده است. یک روستای بسیار زیبا و دلپذیر مشرف به مناظر مسابقه تور دوچرخه سواری فلاندریز.. نگرانی معماران به دست آوردن طرحی بود که بتواند هم به عنوان یک محل اقامت دائمی هم یک محیط سینمای خانگی و برگزاری جشن و سرگرمی و هم به عنوان یک تفریحگاه تابستانی استفاده شود.

طراحی ویلای شیشه در بلژیک

طرح این ویلای شیشه ای مدرن شامل ایجاد یک خانه و استخر است که به محیط روستا ویو دارد. سقف بتنی در کنار شیشه های شکننده شیشه در تضاد است و با استفاده از قالب هایی بر روی سایت قرار داده شده که توسط باله های فولادی پشتیبانی می شود. تعریف یک منطقه داخلی با کیفیت و ویژگی های یک مزرعه و تمرکز بر روی باغ، و همچنین منطقه داخلی و چشم انداز اطراف آن از ویژگی های این طراحی ویلای شیشه ای است.

برگرفته از:

archdaily

contemporist