طراحی ویلای کویری مدرن، سلیقه ای خاص در ویلاسازی:

معمولا بعید به نظر میرسد که کویر به عنوان محل زندگی دائمی انتخاب شود. اما برخی بیابان ها بخصوص بیابان های امریکا آنقدر زیبا هستند که برای طراحی ویلای مدرن درنظر گرفته میشوند. زیر آسمان زیبای کویر بدور از هیاهوی شهرها شما میتوانید آرامش واقعی را احساس کنید. در این نوشته ۱۰ ویلای کویری مدرن سرتاسر جهان را به شما معرفی میکنیم. با توجه به نوع اقلیم ایران و وجود کویرهای زیبا و بکر در کشورمان آشنایی با طراحی ویلای کویری مدرن میتواند برای شما بسیار کاربردی باشد.

۱- خانه ویلایی سیاه در کالیفرنیا:

طراحی سیاه و سفید  این ویلای کویری یکی از مدرن ترین خانه های ویلایی بیابانی را رقم زده است. این ویلا شایسته این است که در لیست ما اولین مورد باشد!
استفاده از پنجره های آینه ای که بازتاب مناظر کویر را نشان میدهند یکی از ویژگی های خاص خانه­ ی سیاه است. طراحی ویلا بگونه ای است که از ویژگی های زمین اطراف ویلا از جمله صخره های کوچک و سنگ ها برای ایجاد حریم خصوصی ساکنان کمک گرفته شده است.

طراحی ویلای کویری خانه سیاه

۲- ویلای چهار چشم در دره Coachella کالیفرنیا:

ویلای کویری چهار چشم یک ساختمان متشکل از چند بلوک جداگانه به رنگ سفید خالص است که تنها توسط حوضچه آبی سطحی و پنجره های شیشه ای تزئین شده است.

طراحی ویلای کویری چهار چشم

این نمونه از طراحی ویلای کویری مدرن برنده جایزه طراحی شده است. این جایزه با توجه به استفاده ی بینظیر از فضای کویر از قبیل: دیدن طلوع آفتاب، کوه ها و زیبایی ستاره ها در شب در مقایسه با سایر طراحی های داخلی به آن تعلق گرفت. یک اتاق خواب با سقف شیشه ای در این ویلا، محیطی شگفت انگیز برای استراحت شبانه با چراغ خواب هایی از جنس ستارگان را فراهم کرده است.

حتما بخوانید:
۱۰ ویلای لوکس و گران‌قیمت جهان با طراحی خیره کننده

۳- خانه ویلایی کویر نوماد در آریزونا:

خانه ویلایی کویر نوماد مجموعه ای از سه مکعب مانند از جنس فولاد و شیشه است که هر کدام با چشم انداز یک طرف از صحرا در ارتباط اند.

طراحی ویلای کویری نوماد در آریزونا

در طراحی این ویلا برای هر قسمت یک حمام در نظر گرفته شده است. آشپزخانه / ناهارخوری / محل زندگی / محل کار و اتاق های مهمان نیز وجود دارد.

۴- خانه ویلایی کافمن در پالم اسپرینگز، کالیفرنیا:

این ویلا، جدید و تازه ساز به نظر میرسد اما در واقع در سال ۱۹۴۷ ساخته شده است. ویلای کافمن توسط مدرنیست اتریشی ریچارد نترا و به عنوان یک ویلای تعطیلات زمستانی برای سر ادگار کافمن و خانواده اش طراحی شده بود. طراحی این ویلای کویری با استفاده از فضاهای باز و شیشه، یک طراحی معاصر به نظر میرسد.

۵- طراحی ویلای کویری در پارک ملی کپیتول ریف:

پارک ملی کپیتول ریف پارکی طبیعی با ۹۷۹ کیلومتر مربع وسعت در ایالت یوتای آمریکا است. این ویلای کویری مدرن درست در کنار پارک کپیتول ریف برای یک زوج روشنفکر طراحی شد. آنها یک محل اقامت اصلی همراه با میهمان خانه و استودیو میخواستند. نتیجه طراحی یک پیچ و تاب معاصر در ویلایی با سقف شیب دار و پنجره های بزرگ است که به سمت پوشش گیاهی طبیعی پارک و سایت بیابان طبیعی باز می شوند.

طراحی ویلای کویری کپیتول ریف

ویلای کویری آل­ خزاما در صحرای ریاض، عربستان:

معماران Ark Kassam این خانه ویلایی را در دل صحرای ریاض طراحی کرده اند. طراحی ویلای کویری آل­خزاما شامل سه بال زاویه دار، ساختمان با لابی ورودی، حیاط خیمه و باغ داخلی است.

در این ویلا از سرویس Mass (توده) استفاده شده است. ویلا شامل دو توده است: یک توده لایو و یک توده­ ی شب.. یعنی طراحی این ویلا بگونه ای است که بهترین استفاده را از موقعیت خورشید میبرد. در حالی که توده لایو رو به طلوع آفتاب باز می شود، توده شب برای مشاهده غروب ها مناسب است.

حتما بخوانید: ۵۰ ویلای مدرن با معماری خارق لعاده

۶- خانه ویلایی TresARCA در لاس وگاس:

این خانه ویلایی که در صحرای لاس وگاس ساخته شده دارای بافت لایه ای است. یک صفحه ی مشبک تزئینی، ویلا را از نور بیابان سوزان حفظ می کند. حیاط داخلی در مقایسه با حیاط جلویی که گیاهان بدون آب در آن کاشته شده است، بیشتر گیاهانی چمن مانند دارد. در طراحی ویلای کویری  TresARCA استفاده از سنگ ها بسیار به چشم میخورد، مخصوصا در حمام و اتاق نوشیدنی.

طراحی ویلای کویری لاس وگاس

۷- طراحی ویلای کویری STAAB  در اسکاتسدیل، آریزونا:

اگر پنجره های بازتابی این ویلا وجود نداشت، شاید STAAB  یکی دیگر از ویلاهای مدرن بیابان بود. این ویلا چشم اندازی به کوه های مک دویل دارد. منظره ای از صخره های سنگی را در نمای بیرونی آینه ای آن دیده میشود و بطور هوشمندانه ای ازمناظر طبیعی این منطقه بهره می برد.

طراحی ویلای کویری اسکاتسدیل اریزونا

۸- طراحی ویلای کویری اقامتی لوین در مارانا:

این خانه ویلایی مدرن در محوطه ای با مناظر طبیعی و پوشش گیاهی بی نظیر بگونه ای بر روی سایت ساخته شده است که تاثیر آن را بر محیط ویلا کاهش دهد. حتی از زاویه های خاصی به نظر می رسد حرکت می کند. نوع طراحی ویلا در عین استفاده از مناظر و زیبایی های کویر آن را از حیات وحش محلی حفظ میکند.

طراحی ویلای کویری اقامتی

۹- کاخ حیاط خلوت در اسکاتسدیل، آریزونا:

برای دیدن این ویلای کویری خاص دوباره در صحرای سوزان آریزونا قرار می گیرید! می توانید یک خانه ویلایی را مشاهده کنید که دارای حیاط خلوت خود است. حریم خصوصی توسط دیوارهایی یکپارچه ایجاد شده است. مهم ترین ویژگی این ویلا وجود یک حیاط خلوت زیباست که با یک دیوار شیشه ای به ویلا باز شده است.

طراحی ویلای کویری کاخ حیاط خلوت

۱۰- ویلای Doolittle در کویر موهاوی ، کالیفرنیا:

طراحی ویلای کویری مدرن Doolittle بگونه ای است که گویی معمارسعی در پنهان کردن آن در بین سنگ های صحرای موهاوی را داشته است. فضای داخلی ویلا کاملا یونیک و ارگانیک است. حتی مبلمان در هماهنگی کامل با محیط از مواد طبیعی تهیه شده است. این ویلای کویری منحصر بفرد در اصل برای هنرمندی بنام Bev Doolittle و شوهرش ساخته شده بود، اما آنها در پایان کار ملک را با مبلغ ۳ میلیون دلار به فروش گذاشتند.

طراحی ویلای کویری مدرن Doolittle

برگرفته از : Trendir