۵۰ ویلای مدرن با معماری خارق‌العاده

در این مطلب، ۵۰ خانه و ویلای مدرن را معرفی می‌کنیم و به ویژگی‌ها و خصوصیات مدرنیته‌ی بعضی از آن‌ها می‌پردازیم. بعضی از این‌ ویلاها در فضای اینترنت بسیار معروف و مشهور هستند. البته انتخاب تمامی پروژه‌ها با سلیقه‌ی شخصی ما بوده و معرفی این طرح‌ها صرفا برای ایده گرفتن معرفی شده‌اند.

موقعیت مکانی ویلاهای مدرن

چه چیزی باعث تفاوت یک ویلای مدرن از سایر ویلاها می‌شود؟ یکی از معیارها، موقعیت مکانی بنا بود که اغلب نقش مهمی در طراحی آن دارد. برای مثال، پروژه‌های طراحی شده توسط SAOTA  تقریبا همیشه روی صخره‌ها و رو به اقیانوس و دریا، یا در یک ساحل سنگی قرار گرفته و به ساکنان آن فرصت می‌دهد که از مناظر و چشم اندازهای مهیج و یا صداهای آرامش بخش امواج دریا لذت ببرند. طبیعت همواره نقش مهمی در طراحی و دیزاین خواهد گذاشت.

توصیه می‌شود بخوانید :
طراحی ویلا Mosman توسط گروه معماری SAOTA

ابعاد و اندازه‌ی ویلای مدرن

اغلب نظر مشترک کارفرمایان بر این است که ویلا باید بزرگ یا گران باشد تا زیبا و شگفت انگیز باشد. اما در واقع، این دیدگاه بسیار دور از حقیقت است. ما در این لیست، برخی ویلاهای بسیار کوچک (در مقایسه با دیگران) و مقرون به صرفه انتخاب کرده‌ایم. به عنوان مثال در این ویلای مینیمال و خلاقانه، معمار توانسته با همراهی و کمک کارفرما، ویلای مدرن بسیار زیبا و کاربردی در ابعاد کوچک طراحی کنند.

سبک‌ معماری

سبک معماری یکی دیگر از معیارهای طراحی ما است. سبک در معماری به شخصیت و سلیقه‌ی کارفرما و مرتبط است. اما به طور کلی بناهایی که در طراحی معماری دارای سبک هستند، نسبت به خانه‌های روتین ساخته شده در سطح شهر ارزشمند تر و جذاب‌تر می‌باشد.
سبک مدرن به دلیل ساده‌گرایی و پرهیز از تجملات سبک کلاسیک و نئوکلاسیک، طرفداران بسیاری دارد.

طراحی ویلای مدرن

هنگامی که تمام معیارهای گفته شده (مکان یابی، ابعاد، و سبک معماری) در طراحی  یک ویلای مدرن به کار گرفته می‌شود، هدف نهایی تحت تاثیر قرار دادن ساکنین و بیننده است. این موضوع را می‌توان به عنوان کلیدی توصیف کرد که سبب جلب توجه و جذابیت ویلاهای مدرن می‌شود.

توصیه می‌شود بخوانید:
طراحی ویلای مدرن

طراحی نما در ویلای مدرن

طراحی نمای اصلی رو به خیابان، یکی از بخش‌های اصلی طراحی هر ویلایی است. و از آنجایی که در معرض دید عموم قرار دارد، لازم است که ویلا با محیط و خانه‌های اطراف همخوانی داشته باشد. این دو ویلا نمونه‌های عالی از ظرافت و پیچیدگی کلی طراحی ویلای مدرن، به خصوص در زمینه‌ی طراحی نمای اصلی آن هستند.

با وجود اینکه نمای رو به خیابان، نمای اصلی هر بنایی محسوب می‌شود و طراحی آن اهمیت بیشتری دارد، در مقوله‌ی طراحی ویلا، نمای رو به حیاط نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. ویلای مدرن بعدی، نمونه‌ای کامل از طراحی نمای رو به حیاط هستند که در آن طراحی با تراس، استخر شنا و باغ ها تکمیل شده است.

معرفی ۵۰ ویلای مدرن با معماری خارق‌العاده

بام سبز به عنوان بخشی از طراحی ویلاهای مدرن

بام سبز اغلب به عنوان یک عنصر کلیدی در طراحی ساختمان پایدار نقش بسزایی دارد. علاوه بر کمک به حفظ محیط زیست و پایداری خانه‌ی شما، در صورت طراحی هوشمندانه، زیبایی بصری برای ساختمان شما به همراه دارد. ویلای باغ میرا اسکای در جزیره سنتوسا، به گونه‌ای طراحی شده که بام سبز آن، بخشی از طراحی ویلای مدرن محسوب می‌شود.

طراحی ویلای مدرن بزرگ و وسیع

در منطقه‌ی وسیع لس‌آنجلس، به خصوص هالیوود و بورلی هیلز، ویلاهای مدرن جذاب و خیره کننده‌ی بسیاری وجود دارد که ممکن است انتخاب هر فردی برای اقامت داشتن نباشد، اما معماری‌های تاثیرگذاری دارند. مانند این ویلای مدرن در ۱۲۳۲ Sunset Plaza Drive..

معرفی ۵۰ ویلای مدرن با معماری خارق‌العاده

طراحی ویلای کوچک

اغلب کارفرمایان ویلای مدرن کوچک را به ویلای بزرگ و مجلل ترجیح می‌دهند. هیچ کس نمی‌تواند آنها را سرزنش کند، زیرا ویلاهای کوچک مدرن واقعا جذاب‌تر و زیباتر از ویلاهای بزرگ هستند. Shakin Stevens House طراحی شده توسط مت گیبسون Architecture + Design یکی از آنهاست. طراحی ویلای کوچک بر پایه مینیمالیسم و رویکرد «کمتر بیشتر است» (less is more)

معرفی ۵۰ ویلای مدرن با معماری خارق‌العاده

طراحی ویلای مدرن کویری

اگر چه زندگی در مناطق کویری سختی‌های فراوانی دارد، اما طرفداران بسیاری نیز متقاضی ساخت ویلا در این مناطق هستند. همچنین به دلیل موقعیت جغرافیایی کشور عزیزمان، رویکرد به این ساخت ویلا و توجه به پتانسیل‌های این مناطق بسیار زیاد است. این ویلای مدرن جالب که توسط assemblageSTUDIO طراحی شده، نشان می دهد که این امکان وجود دارد تنها با سنگ و شن و ماسه احاطه شده و همچنان از زندگی لذت برد.

توصیه می‌شود بخوانید:
طراحی و ساخت ویلا رویایی شما

معرفی ۵۰ ویلای مدرن با معماری خارق‌العاده

پیاده‌رو و راه‌پله به عنوان بخشی از طراحی ویلاهای مدرن

توصیه می‌شود بخوانید:
سبک‌های محبوب در طراحی داخلی و دکوراسیون


تصاویری از ویلاهای مدرن منتخب ما

همچنین می‌توانید ویلای مدرن کوروش طراحی شده توسط گروه معماری زیما و دیگر پروژه ها را در اینجا ببینید.